Projekcija filma “Bezbojni”

Projekcija filma “Bezbojni” i razgovor sa autoricom Aidom Gavrić će se održati 14/10/2022 u 18 sati u Historijskom muzeju u Sarajevu. 

Ovo je film o nesvrstanim članovima bosanskohercegovačkog društva, onima koji ne pripadaju nijednom od njegova tri konstitutivna naroda. Označeni su kao “ostali”. Rođeni su iz ljubavi između različitih naroda, a često ih smatraju ostacima propalih ideja bratstva i jedinstva iz prethodnog sistema. Ovaj film govori o djeci iz mješovitih brakova, pogrdno nazivanoj “mješancima”, koja su prinuđena živjeti “negdje između”, u paralelnim svjetovima. Film prikazuje različita stanovišta o hibridnim identitetima i poziciji nepripadanja te razmatra mogućnost da čovjek ne mora pripadati i da postoji opcija nepripadanja.

Avatar

Autor: urednik

Zapravo moja ambicija je raditi u trafici s pogledom na more. Igrajući se doslovno, radio sam mnogo toga. Nemaran kakav jesam, nisam pravio arhivu. Ovo je pokušaj, da prije nego se konačno oduzmem, saberem bar dio toga. S toga doživite ovo kao svojevrsnu virtuelnu trafiku, na kojoj možete izabrati ono što vam se učini zanimljivim ili uzeti ono što mislite da vam treba. Platiti ne morate ali ako vas bude grizla savjest, ne ustručavajte se. Ambicija se neće ostvariti sama. Više na https://zokacatic.com

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *