Ay Carmela! u izvedbi Mješovitog hora Seljo

Mješoviti hor „Seljo“  na Youtube kanalu premijerno predstavlja izvedbu pjesme „Ay, Carmela!“ kako bi ukazali na važnost očuvanja antifašističke borbe u Bosni i Hercegovini.

Hor koji djeluje pri Akademskom kulturnom centru Univerziteta u Sarajevu, pjesmu je snimio u saradnji sa Adisom Sirbubalom na harmonici, audio restoration, editing i mix potpisuje Eric Bajramović, dok je za video editing zaslužan Admir Nalo.

– Hor Seljo izvedbom pjesme Ay, Carmela!, koja svojim tekstom podržava borbu protiv fašističkih i ugnjetačkih ideologija, želi poslati antifašističku poruku u danima u kojima fašizam neumorno prijeti našem društvu – rekla je dirigentica hora Tijana Vignjević.

 

Avatar

Autor: urednik

Zapravo moja ambicija je raditi u trafici s pogledom na more. Igrajući se doslovno, radio sam mnogo toga. Nemaran kakav jesam, nisam pravio arhivu. Ovo je pokušaj, da prije nego se konačno oduzmem, saberem bar dio toga. S toga doživite ovo kao svojevrsnu virtuelnu trafiku, na kojoj možete izabrati ono što vam se učini zanimljivim ili uzeti ono što mislite da vam treba. Platiti ne morate ali ako vas bude grizla savjest, ne ustručavajte se. Ambicija se neće ostvariti sama. Više na https://zokacatic.com

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *