Dva specijalna programa u ovogodišnjem XX1. izdanju Jazz Festa

Jazz Fest Sarajevo uvrstio je dva specijalna programa u ovogodišnje XX1. izdanje Jazz Festa koje će biti održano od 31. oktobra do 5. novembra.

Glavni program festivala od 20 koncertnih programa na 6 različitih lokacija objavljen je u junu a dva dodatna koncerta planirana za nedjelju, 5. novembra, zaokružit će XX1. muzičku odiseju na koju Jazz Fest Sarajevo vodi svoju publiku.

Prvi je koncert ansambla Axiom pod vodstvom rođenog Banjalučanina Dejana Terzića. Ovaj bubnjar i kompozitor koji živi i radi na relaciji Njemačka-Švicarska predstavit će na Jazz Festu svoj ansambl kojeg čine još i američki saksofonista Chris Speed, britanski basista Phil Donkin i pijanista Bojan Zulfikarpašić. Kvartet vrhunskih umjetnika svirat će na svom sarajevskom koncertu repertoar sa aktuelnog albuma Prometheus snimljenog u New Yorku prošle godine.

Drugi koncert, kojim će biti i zatvoreno ovogodišnje izdanje Jazz Festa, bit će nastup 40-članog Kamernog hora Muzičke akademije u Istočnom Sarajevu. Voditelj hora je maestro Rade Radović, a na koncertu će biti izveden repertoar pravoslavne duhovne muzike.

Oba koncerta će biti organizirana u Domu policije, a od danas su u prodaji ulaznice koje važe za oba koncerta. Zbog dodatnih koncertnih programa prodaja ulaznica po ranim, Early Bird cijenama produžena je do 10. augusta. Ulaznice se mogu kupiti na www.jazzfest.ba

Avatar

Autor: urednik

Zapravo moja ambicija je raditi u trafici s pogledom na more. Igrajući se doslovno, radio sam mnogo toga. Nemaran kakav jesam, nisam pravio arhivu. Ovo je pokušaj, da prije nego se konačno oduzmem, saberem bar dio toga. S toga doživite ovo kao svojevrsnu virtuelnu trafiku, na kojoj možete izabrati ono što vam se učini zanimljivim ili uzeti ono što mislite da vam treba. Platiti ne morate ali ako vas bude grizla savjest, ne ustručavajte se. Ambicija se neće ostvariti sama. Više na https://zokacatic.com

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *